Loading...
Ankasim
Ankasim
AMH Serisi Metal Mahfazalı Modüler Hücreler

AMH Serisi Metal Mahfazalı Modüler Hücreler, 36kV’a kadar orta gerilim dağıtım sistemlerinin ihtiyaçlarına cevap verecek özelliklerde, uluslararası üretim ve kalite standartlarında üretilmektedir.

Uygulama alanları:

 • Orta Gerilim Dağıtım Merkezleri
 • Endüstriyel Tesisler
 • Organize Sanayi Bölgeleri
 • Enerji Üretim Santralleri
 • Transformatör Merkezleri
 • Beton Köşkler veya Sac Köşkler

AMH Serisi Orta Gerilim Hücreler, bina içinde kullanıma uygun (dahili tip, IP3x) olarak üretilmekte ve servis süreklilik sınıfına göre LSC2A-PM’dir. Hücreler, beş ana bölümden oluşmaktadır.

 1. Ana Bara Bölümü: Hücrenin üst kısmında yer alır. Yan yana dizilmiş hücrelerin baralarının irtibatlandırıldığı kısımdır.
 2. Anahtarlama Bölümü: Hücre tipine göre döner ayırıcı, yük ayırıcı, SF6 gazlı veya vakum ayırıcının yer aldığı kısımdır.
 3. Kablo/Bara Bağlantı ve Cihaz Bölümü: O.G. iletkenlerinin bağlandığı bölümdür. Hücre tipine göre kesici, akım trafoları, gerilim trafoları, toprak ayırıcısı, O.G. sigortalar, kapasitif gerilim bölücü, parafudr gibi devre elemanları bu bölümde yer alır.
 4. İşletme Mekanizmaları Bölümü: Hücrelerin ön kısmında yer alır. Hücre tipine göre kesici, döner ayırıcı, yük ayırıcı, gazlı ayırıcı, toprak ayırıcısı teçhizatlarının işletme mekanizmalarının ve kilitlemelerinin yer aldığı bölümdür.
 5. Alçak Gerilim Bölümü: Hücre tipine göre uygun olarak kullanılan sinyal lambaları, butonlar, koruma röleleri, yardımcı röleler, ölçü aletleri ve bunların yardımcı donanımlarının bulunduğu bölmedir.

Hücre karkasları 2mm’lik hazır daldırma galvanizli ve 3mm’lik elektro galvanizli saclardan, boyalı bölümleri ise 2mm’lik DKP saclardan, kaynak kullanılmadan imal edilmektedir.

Ön taraftan görünen sac parçalar polyester esaslı elektrostatik toz boya ile boyanmaktadır. Hücre imalatında kullanılan diğer metal parçalar, elektro galvaniz kaplamalıdır.

Kataloğu İncele